HOME | 



Accepted Teams
 6th Annual Score at the Shore Winter 2011
 Boys
 Under 13
  
BOYS U-13
Chicago Blast U13 Red Boys
East Orange Soccer Club Scorpions
FC Tampa Lutz Rangers U13A
Florida Soccer Club Spirit
Kendall Soccer Coaltion 97/98 White
Largo United Red
LCSC 98 B White
NASA 16' Elite
Ponte Vedra Soccer Club - Storm
Seacoast United Maine Crew
Tarpon Fc white
Wesley Chapel U13 Boys Red
BU-13 OVERALL CHAMP
1ST 2ND PLACE TEAM
1ST PLACE GROUP A
1ST PLACE GROUP B
1ST PLACE GROUP C
BU-13 RED CHAMP
1ST 3RD PLACE TEAM
2ND 2ND PLACE TEAM
2ND 3RD PLACE TEAM
3RD 2ND PLACE TEAM
BU-13 CONSOLATION
New BU-13 CONSOLATION Team 1
New BU-13 CONSOLATION Team 2
New BU-13 CONSOLATION Team 3
New BU-13 CONSOLATION Team 4
BU-13 WHITE CHAMP
1ST 4TH PLACE TEAM
2ND 4TH PLACE TEAM
3RD 3RD PLACE TEAM
3RD 4TH PLACE TEAM
 Under 14
  
BOYS U-14
HCU Red
Kendall Soccer Coalition 96/97
Leg A-Z Soccer Academy
Plant City Lancers Premier (U13)
Wesley Chapel Flames
 Under 15
  
BOYS U-15
Cooper City Cobras
FC Chicago U15
Kendall Soccer Coalition U15
LUSC U15B Red
Naples Sharks
South Georgia United - SGU 96
Tarpon FC
 Under 16
  
BOYS U-16
Chicago Fire Junior North Red
Chicago Fire Juniors Florida U16
Chicago Fire Juniors North Navy
CTC Bandits East Broward United
East Orange Soccer Club Knights
FC America Premier Black
FC Chicago U16
FC Sarasota Elite
Florida Rush Nike
FSA Freedom Alliance Blue
Gulf Coast United
Kendall Soccer Coalition U16
Montgomery United BU16 Premier
Palm Beach Kicks Black
Ponte Vedra Storm
SAA-Real Madrid Castilla
Space Coast United
Strikers FV 95 Elite
Strikers FV 95 Premier
Wellington Wave S.C. 94/95
BU-16 OVERALL CHAMP
Chicago Fire FL
CTC Bandits
FC Sarasota
FL Nike Rush
Kendall
Montgomery
SAA Real
Space Coast
BU-16 RED CHAMP
Chicago Fire NAVY
Chicago FIRE Red
FC America
FC Chicago
Palm Beach Kicks
Ponte Vedra
Strikes FV Premier
Wellington
BU-16 WHITE CHAMP
East Orange
FSA Freedom
Gulf Coast
Strikers FV Elite
 Under 17
  
BOYS U-17
AC Milan Boston
Chicago Fire Juniors North Navy
Chicago Fire Juniors North Red
CPUSA 93/94Spartans
FC Chicago U17
Gaineville United (GSA)
Kendall Soccer Coalition
Largo United 93/94
Royal Palm Beach Strikers
Space Coast United 93/94 Elite
Strikers FV Elite
SYA Nova
BU-17 OVERALL CHAMP
Chicago Fire Red
FC Chicago
Kendall
Largo
BU-17 RED CHAMP
Chicago Fire Navy
Gainsville
Space Coast
SYA Nova
BU-17 WHITE CHAMP
AC Milan
CPUSA
Royal Palm Beach
Strikers FV Elite
 Under 18
  
BOYS U-18/19
AYSES 94 Boys Gold
Black Watch Highlanders
Boca Juniors Soccer Club
Braden River Rage BU17
Colorado Storm White
CPUSA U18 Spartans
CSA Coerver Elite
CTC ebu
East Orange Knights- Gold
FC Carolina Alliance
FC Chicago
FC Tampa Internaztionale
Indian River Soccer BU18
Kendall SC U18 Boys White
Mako United
Plant City Lancers
Soccer Elite AR (PR)
South Georgia United
Space Coast United SC
Springfield SC 92/93
Suncoast Soccer Club
Team Boca 92/93 White
West Florida Premier 92/93 Elite
Weston FC 91/92 Premier Nike
BU-18/19 OVERALL CHAMP
BLACK WATCH
BOCA
BOCA JUNIORS SC
CTC EBU
KENDALL
PLANT CITY LANCERS
SOUTH GEORGIA
SUNCOAST SC
BU-18/19 RED CHAMP
AYSS
COEVER
EAST ORANGE
FC TAMPA
IRSA
MAKO
SPACE COAST
SPRINGFIELD
BU-18/19 WHITE CHAMP
BRS
COLORAADO
CPUSA
FC CAROLINA
FC CHICAGO
SOCCER ELITE
W FLORIDA
WESTON
 Girls
 Under 13
  
GIRLS U-13
FC America Premier 97/98
JYSC Fury Green
Mako Soccer Club
Manhattan Soccer Club/Riverplate
Miami Premier Soccer/MPS 97/98
Naples 97 Elite
Oldsmar Legends
Pinecrest Premier Blue A
Pinecrest Premier SC Blue B
Ponte Vedra Soccer Club/Storm B
Ponte Vedra Storm #1
Space Coast United U13 Elite
GU-13 CONSOLATION
New GU-13 CONSOLATION Team 1
New GU-13 CONSOLATION Team 2
New GU-13 CONSOLATION Team 3
New GU-13 CONSOLATION Team 4
GU-13 OVERALL CHAMP
JYSC
MIAMI PREMIER
OLDSMAR
PONTE VERDE
GU-13 RED CHAMP
FC AMERICA PREMIER
MANHATTAN SC/ RIVERPLATE
NAPLES 97 ELITE
PINECREST SC
GU-13 WHITE CHAMP
MAKO SC
PONTE VERDE
PONTE VERDE SC STORM
SPACE COAST UNITED
 Under 14
  
GIRLS U-14
Largo United Soccer Club
Plantation FC 96
Ponte Vedra Storm
Royal Palm Beach Strikers Black
West Florida Premier
West Pines United Gold Fusiion
 Under 15
  
GIRLS U-15
Bethesda SC Threat
Chicago Blast U15 Girls
Clay County United
Coral Gables Storm 95/96
FC America 95/96 Premier
FSA Freedom Blue 95/96
JYSC Fury 95-96
Lee County Strikers
Maitland Smash U15
MEGU Fusion
Naples Sharks
Pinecrest Premier FC - Blue Panthers
Pinellas Park United
Plantation Eagles FC 95
Rye Celtics
South Carolina United-Mount Pleasant 95
Strikers FV 96 Elite
Tarpon FC
Tropical Soccer / TSC Gators
WC Arsenal Academy
GU-15 OVERALL CHAMP
Bethesda
FC America
Maitland
Pinecrest
Rye
South Carolina
Tropical Soccer
WC Arsenal
GU-15 RED CHAMP
Coral Gables
FSA Freedom
JYSC Fury
Lee County Strikers
Pinellas Park United
Plantation Eagles
Strikers FV Elite
Tarpon FC
GU-15 WHITE CHAMP
Chicago Blast
Clay County
MEGU Fusion
Naples
 Under 16
  
GIRLS U-16
Coral Springs Storm
CPUSA SPARTANS
DC Stoddert Edge
Florida Rush
FSA Freedom
Granite FC COE
Kendall Soccer Coalition
Melbourne Beach Tsunami
Miami Lakes Soccer Club
MidSouth FC 96 Blue
Midwest United Select
Plantation Eagles 94
Ponte Vedra Storm
Space Coast Storm
TBA 1
TBA 2
Team Boca GU 16 Navy
WC Arsenal Premier
West Pines United
Weston FC
GU-16 OVERALL CHAMP
DC Stoddard
FSA Freedom
Kendall
Miami Lakes
Ponte Vedra
Space Coast
Team BOCA
WC Arsenal
GU-16 RED CHAMP
Coral Springs
Florida Rush
Granite FC
Melbourne Beach
Mid South United
MidWest
Plantation
West Pines
GU-16 WHITE CHAMP
4TH 4TH PLACE TEAM
5TH 4TH PLACE TEAM
CUPSA
Weston
 Under 17
  
GIRLS U-17
Brooksville United Raid
Champions In Training
CO Storm North Royal
Cutler Ridge Fury FC93/94 White
FC America Premier 93/94
FC Tampa Lady Lazers
Florida Coast Strikers
FSA Freedom 93 White
FSC Spirit of 93
Granite FC COE
Loudoun 93G Red
Mako Sharks
Metro FC/Metro FC G93 Rapids
NSA Rebels
Plantation FC 93
PSG MI Gators F.C. '94 White
Space Coast United
Stetson FA
TBA
Toronto Lynx Juniors U17 Girls
West Florida Premier 93/94 Elite
West Pines United
Weston FC 93/94 Nike
Weston FC U17 Premier
GU-17 OVERALL CHAMP
CHAMPIONS IN TRAINING
COLO. STORM ROYAL NORTH
NSA REBELS
PLANTATION FC
SPACE COAST UNITED
TORONTO LYNX
WEST FLORIDA PREMIER
WESTON FC
GU-17 RED CHAMP
CUTLER RIDGE
FC AMERICA PREMIER
FSA FREEDOM 93 WHITE
LOUDON RED
MAKO SHARKS
METRO FC
PSG MI GATORS
WEST PINES UNITED
GU-17 WHITE CHAMP
Brooksville United
FC Tampa
FL Coast Strikers
FSC Spirit of 93
Granite FC
Stetson FA
TBA
Weston
 Under 18
  
GIRLS U-18/19
Cagliari Miami Strike Force
Clermont FC Team Umbro
Cutler Ridge Soccer Club Lady Fury
DYSC Florida Blue
FC Tampa Blue Lightning
Florida Coast F. C.
Jacksonville Youth Soccer - Fury Green
Jupiter Sting Champions
Megu Fusion
Naples Elite 92/93
OPRF Strikers
Space Coast United Storm Elite
TBA
TBA
Team Boca U18 Navy
Tidal Wave Breakers
Valrico Venom
VAYSA Venice Falcons
Weston FC U18 Girls Premier
Winter Haven Kicks
GU-18/19 OVERALL CHAMP
CAGLIARI MIAMI STRIKE FORCE
CUTLER RIDGE
FC TAMPA BLUE
JUPITER STING CHAMPIONS
OPRF STRIKERS
SPACE COAST
TEAM BOCA NAVY
VENICE FALCONS
GU-18/19 RED CHAMP
CLEMONT
DYSC FLORIDA
FLORIDA COAST
JACKSONVILLE
MEGU
NAPLES ELITE
TIDAL WAVE
VALRICO VENOM
GU-18/19 WHITE CHAMP
2ND 4TH PLACE TEAM
3RD 4TH PLACE TEAM
4TH 4TH PLACE TEAM
5TH 4TH PLACE TEAM
GU-18/19 CONSOLATION
New GU-18/19 CONSOLATION Team 1
New GU-18/19 CONSOLATION Team 2
  Copyright 2011 Score Soccer Club. All rights reserved.
  Copyright 2011 Demosphere International, Inc. All rights reserved.